ХРОНІКИ АПЛ. ТУР №13

13-й тур АПЛ подарував нам чимало красивих голів та знаменних подій. Португалець Жозе Моурінью розпочав з перемоги, його «Тоттенгем» розібрався з потопаючим «Вест Гемом». «Шеффілд» та МЮ не виявили сильнішого в «битві Юнайтедів», а «Арсенал» знову втратив очки, на цей раз на заваді підопічним Емері став скромний «Саутгемптон».

У центральному поєдинку туру «Манчестер Сіті» реабілітувався за поразку від «Ліверпуля» та здобув вольову перемогу над «Челсі», «Лестер» не збавляє оберти — підопічні Роджерса спокійно розібралися з «Брайтоном». Dynamo.kiev.ua представляє огляд матчів 13-го туру чемпіонату Англії.
Результати 13 туру

«Вест Гем» — «Тоттенгем» — 2:3
Голи: Антоніо (73), Огбонна (90+6) — Сон (36), Лука (43), Кейн (49)
Моурінью повертається, «Тоттенгем» перемагає
13 тур АПЛ відкривав поєдинок на «Олімпійському» стадіоні в центрі Лондона. У гості до «Вест Гема» завітав «Тоттенгем», який на минулій неділі змінив головного тренера. Аргентинець Маурісіо Почеттіно був відправлений у відставку, а на його місце клуб запросив легендарного Жозе Моурінью. Безумовно, що ця подія викликала неабиякий інтерес у вболівальників. Для Маурісіо Пеллегріно — це останній вдих повітря, адже його підопічні знаходяться біля зони вильоту.

Моурінью провів лише два тренування в «Тоттенгемі», але це не завадило йому змінити схему на 4-2-3-1. На полі відразу з'явилися Кейн, Аллі, Сон та Лукас. «Шпори» розпочали зустріч без агресії в атаці. Команда діяла за принципом Моурінью, який практикує здобувати результат прагматично, а не авантюрно. Перший гол вболівальники побачили під кінець тайму — Сон накрутив захисників і прошив бразильця Хіменеса. Відзначимо, що в момент удара воротар нагадував бомбу повільної дії — м'яч вже був у сітці, а кіпер тільки здійснив стрибок.

За першим голом «Тоттенгема» послідував другий — Сон прострілив на набігаючого Лукаса, бразилець тільки виставив ногу. Команди пішли на перерву при комфортному для «Тоттенгема» рахунку.

У другій половині зустрічі ситуація не змінилася — у першій зі своїх атак Ор'є прекрасно подав на Кейна, а англієць головою вколотив третій гол. «Вест Гем» зумів відіграти два голи. У середині тайму Антоніо прекрасно розпорядився «круглим» і сильно пробив у дальній кут. На останніх секундах зустрічі Огбонна зреагував на подачу з кутового і ногою забив у той же кут, що й Антоніо.

Чергове фіаско наблизило Мануеля Пеллегріні до вимушеної відставки. Команда втратила ту пристрасть, яка була на початку сезону. Між гравцями немає взаємозв'язку, а бразилець Хіменес — це знущання над воротарським ремеслом.

«Арсенал» — «Саутгемптон» —2:2
Голи: Ляказетт (18, 90+6) — Інгз (8), Уорд-Проуз (71)
Нічийна суперечка на «Емірайтс»
У рамках 13-го туру зустрічались невдахи цього сезону — «Арсенал» і «Саутгемптон». «Каноніри» під керівництвом Унаї Емері все ніяк не можуть знайти оптимального балансу між обороною і нападом, пропускаючи майже в кожному поєдинку. «Святі» і зовсім розташувались у зоні вильоту, маючи в своєму активі лише дев'ять очок. Поєдинок міг стати для одного із наставників команд останнім у клубній символіці англійської прем'єр-ліги.

«Саутгемптон» з великим бажанням розпочав зустріч. Господарі звісно не очікували такої наполегливості від суперника і пропустили вже на дев'ятій хвилині матчу. Захисники «канонірів» прогавили швидкий розіграш стандартного положення і дозволили Дані Інгзу вийти на побачення з Берндом Лено. Форвард гостей відкрив рахунок, сильно пробивши в ближній кут воріт.

«Арсенал» у першій же своїй позиційній атаці зумів вирівняти рахунок. Після швидкого розіграшу м'яча на лівому фланзі Обамеянг вивявився самотнім у районі одинадцятиметрової позначки, але удар габонця заблокував захисник. Першим на підбиранні був Александр Ляказетт, який вколотив «круглого» в сітку воріт суперника. Час, що залишився до кінця тайму, суперники провели переважно в середині поля, не створюючи небезпечних моментів біля воріт.

По перерві іспанський наставник «Арсенала» зняв із гри одного з трьох центральних захисників Каллума Чемберса, випустивши на поле атакувального вінгера Ніколя Пепе. Француз додав швидкості атакам лондонців, котрої не вистачало в першому таймі. «Каноніри» мали дві стовідсоткові можливості на старті другої сорокап'ятихвилинки. Спочатку гостей врятув Макарті після удару Обамеянга, а потім Пепе пробив ножицями, але на заваді стала поперечка.

«Саутгемптон» довго відсиджувався в обороні, вичікуючи на свій шанс. У середині тайму «святі» вибігли в швидку контратаку і заробили право на одинадцяметровий удар. Кіран Тірні прихопив Інгза у власній штрафній, змусивши рефері зафіксувати порушення правил. Бернд Лено відбив пенальті, але Уорд-Проуз виправив свій огріх і переправив м'яч у сітку.

На останні десять хвилин Емері зняв з гри ще двох захисних гравців — опорника Торрейру і правого захисника Бельєріна, кинувши в атаку Мартінеллі і Уіллока. Гості повинні були карати лондонців і збільшувати свою перевагу. Але на 90+6 хвилині зустрічі «Арсенал» врятував все той же Ляказетт, який записав на свій рахунок дубль.

«Борнмут» — «Вулверхемптон» — 1:2
Голи: Кук (59) — Моутінью (21), Хіменес (31)
«Вовки» поласували солодкими «вишнями»
У матчі 13-го туру зустрічались сусіди в турнірній таблиці «Борнмут» і «Вулверхемптон». Перед очним протистоянням суперники мали по 16 балів і перемога відкривала шлях до п'ятого місця в турнірній таблиці.

Команди спокійно розпочали поєдинок, придивляючись один одного. Середина поля стала ареною боротьби, переможець в якій отримував територіальну перевагу. У «вовків» активно працювали флангові півзахисники, які створювали небезпечні моменти. Як завжди в складі гостей виділявся Адама Траоре. На 21-й хвилині зусилля «Вулверхемптона» вилилися у забитий м'яч. Небезпечний штрафний у чудовому стилі виконав Жоау Моутінью, що змусило керівництво клуба через декілька днів продовжити з португальцем контракт.

Не пройшло і десяти хвилин, як підопічні Еспіріто Санту знову вдало розіграли стандартне положення. Моутінью віддав передачу на Траоре, який сильно прострілив вздовж карного майданчику — Рауль Хіменес у дотик переправив м'яч у сітку воріт Рамсдейла. До цього всього «Борнмут» залишився у меншості. Ветеран команди Сімон Френсіс, який вперше в сезоні вийшов у старті, отримав другу жовту і достроково покинув поле.

Здавалося, другий тайм буде чистою формальністю. Але Едді Хау, зробивши дві заміни по перерві, змінив хід гри. Господарі показали характер і зуміли зменшити різницю до одного м'яча. Після подачі з кутового верхову боротьбу виграв Стів Кук і дав надію глядачам «Дін Корту» на позитивний результат матчу.

«Вулверхемптон» не очікував такого розвитку подій. «Вовки» декілька раз небезпечно вибігали в контратаки, але Аарон Рамсдейль рятував команду і гнав свої товарищів вперед. Під занавіс поєдинку захисник «вишень» Аке міг зрівняти рахунок, але після його удару через себе надійно зіграв Руй Патрісіу.

«Брайтон» — «Лестер» — 0:2
Голи: Перез (64), Варді (82 п.)
«Лестер» почуває себе як риба у воді
У рамках 13-го туру англійської прем'єр-ліги у гості до «Брайтона» приїхав претендент на срібні медалі чемпіонату «Лестер». Команди підходили до очної зустрічі в гарному настрої. Господарі виграли три з останніх п'яти матчів, а «лисиці» і зовсім не знають гіркоти поразки вже шість турів поспіль.

Підопічні Брендана Роджерса активно розпочали поєдинок і вже на другій хвилині рахунок міг відкривати Айозе Перес, але після удару іспанця головою м'яч влучив у поперечку. Гості домінували на футбольному полі, не даючи супернику оговтатися від такого приголомшливого початку. Вболівальники вже звикли за високим пресингом і швидкими атаками «Лестера».

По першому тайму було видно, що «лисицям» важко створювати моменти біля чужих воріт після позиційних атак. Стандарти, як і завжди були небезпечною зброєю команди Роджерса, якы майстерно виконував Меддісон. У середині тайму Барнс небезпечно пробивав із лінії штрафної, але його удару не вистачило влучності. А в доданий до першого тайму час Меддісон з вигідної позиції не зміг перекинути вибудувану стінку голкіпером Раяном і змарнував хорошу можливість відзначитися.

У роздягальні Грем Поттер провів серйозну розмову зі своїми підопічними. За перший тайм «чайки» не створили ні одного моменту біля воріт Шмейхеля і ситуацію треба було змінювати. Господарі перехопили ініціативу, а, можливо, і «Лестер» свідомо її віддав, розраховуючи на швидкі контратаки. Контроль м'яча від «Брайтона» не призводив до небезпечних моментів, а ось стрімкі атаки гостей у дві-три передачі — будь-ласка. Саме зміна тактики і перехід до гри першим номером зіграли поганий жарт із підопічними Поттера. У середині тайму «лисиці» двічі вибігали два в два з захисниками суперника. Якщо в першому епізоді Айозе Перес замешкався і не зумів переграти голкіпера суперників Меттью Раяна, то через декілька хвилин іспанський хавбек відзначився своїм четвертим голом у чемпіонаті.

Обидва наставники дещо освіжили гру, випустивши на поле своїх джокерів. Демарай Грей вже не вперше у цьому сезоні вдало вийшов на заміну. В одній із атак англійський хавбек змусив захисників порушити на собі правила у карному майданчику. До одинадцятиметрової позначки підійшов найкращий бомбардир АПЛ Джеймі Варді, але з першого разу не зумів переграти воротаря. Арбітр зустрічі Майк Дін надав фоварду другий шанс, через те, що гравці «Брайтона» завчасно вбігли до штрафного. З другої спроби Варді не схибив і встановив остаточний рахунок зустрічі.

«Лестер» здобуває свою п'яту перемогу в чемпіонаті і продовжує боротися з «Манчестер Сіті» за другу сходинку в турнірній таблиці.

«Кристал Пелас» — «Ліверпуль» — 1:2
Голи: Заа (82) — Мане (49), Фірміно (85)
Чемпіонська перемога
Перемога над «Манчестер Сіті» додала підопічним Клоппа впевненості та збільшила відрив від «міщан» до 9 очків. Кожен новий матч для «червоних» — це чергова битва, в якій завжди потрібно перемагати. «Кристал Пелас» для «Ліверпуля» досить незручний суперник. Саме «орли» в сезоні 2013/14 зуміли перевернути гру, програючи 0:3 і, таким чином, «Ліверпуль» втратив очки за два тура до кінця і пропустив вперед «Сіті». Але з того часу мерсисайдці кардинально змінилися. У команди з'явилася стабільність та кваліфіковані футболісти.

Зустріч на «Селхерст Парк» пройшла за звичним для «Ліверпуля» сценарієм. «Червоним» знову усміхнулася удача і вони набрали чергові три залікових пункти. Перший тайм діючі переможці Ліги чемпіонів провалили. Атакувальні гравці на 45 хвилин забули про креатив. «Кристал Пелас» діяв досить обережно, розраховуючи на свій момент. У кінці тайму підопічні Ходжсона зуміли втілити в життя заплановане — Джеймс Томкінс головою відкрив рахунок. Але захисник «орлів» не довго радів, адже система VAR зафіксувала порушення правил. На перерву команди пішли з «сухарями» на табло.

У другій половині зустрічі «Ліверпуль» відразу відзначився — Садьо Мане отримав передачу біля одинадцятиметрової відмітки і м'яч, як стрибунець, влучив у ліву стійку, потім у праву, а лише потім опинився в воротах. Чесно кажучи, при такому розвитку подій «червоні» не заслуговували цього гола, команда не мала звичного для себе бажання. Складалося враження, що «Ліверпуль» вже наївся перемогами.

«Кристал Пелас» не впав у паніку і продовжив грати в свій футбол, але з більшою інтенсивністю. Непогану можливість забити мав Таунсенд, який сильно пробив з-за меж штрафної. До 80-ї хвилини команди обмінялися двома небезпечними моментами, а після 80-ї — двома забитими голами. Спочатку Уілфрід Заа отримав передачу від майстра Таунсенда в штрафній і покотив «круглого» в кут воріт. «Ліверпуль» відповім голом Фірміно, бразилець зайняв потрібне місце при розіграші кутового і на силу прошив ворота суперника.

Таким чином, «Ліверпуль» знову здобув чемпіонську перемогу. За подібним сценарієм команда Клоппа діяла в поєдинках проти «Астон Вілли», «Лестера» та «Саутгемптона». Звичайно, що удача не завжди буде посміхатися «Ліверпулю», але нині вона перебуває в гостях у «червоних», і їй там, схоже, що подобається.

«Уотфорд» — «Бернлі» — 0:3
Голи: Вуд (53), Барнс (82 п.), Тарковский (88)
І знову остання сходинка!
Для «Уотфорда» ситуація в АПЛ зовсім не по душі. За три сезона «шершні» перетворились з новачка на міцний колектив, який, імовірніше, боротиметься за зону єврокубків, ніж за виживання. Однак нинішній сезон став неабияким випробуванням для «жовтої армії». Зміна на тренерському містку не змінила положення команди, тому кожна зустріч із клубом однакового рівня є прекрасним шансом набрати залікові пункти і покинути зону вильоту. У суботу в гості до «Уотфорда» завітав «Бернлі», який нагадує ліліпута з душею Гуллівера. «Кларетові» проводять нинішній сезон по принципу: «Тихіше їдеш — далі будеш».

У першому таймі «Уотфорд» нав'язав свою гру, створив декілька небезпечних моментів, але забув лише одне — забити гол. Найактивнішим гравцем був іспанець Деулофеу. Вихованець «Барселони» в котрий раз тягнув команду на своїх плечах. На 16-й хвилині Херард обікрав Тарковскі і сильно пробив у кут, Нік Поуп ногою відбив цей постріл.

По перерві «Уотфорд» провів дві атаки, які стали початком краху. «Шершням» не вдалося реалізувати свої можливості, а ось «Бернлі» довго розгойдуваться не збирався і відразу відзначився. Новозеландець Вуд отримав передачу біля воротарської і ударом у падінні відкрив рахунок. Після цього підопічні Дайча створили ще декілька моментів і вирівняли статистику на свою користь. А під кінець «кларетові» добили пораненого звіра. Спочатку Барнс кострубато пробив пенальті, але все ж таки забив. Підсумковий результат встановив захисник «Бернлі» Тарковскі, який після подачі зі штрафного з другої спроби пробив Фостера.

Ну що ж, «Уотфорд» недовго знаходився на передостанній позиції. Підопічні Кіке Санчеса Флореса знову осоромились на очах вболівальників і відправились на останню сходинку. «Бернлі» здобув притаманну для себе перемогу. Хлопці Дайча уміло скористалися стандартами і зробили різницю.

«Евертон» — «Норвіч» — 0:2
Гол: Кантвелл (54), Србені (90+2)
Крісло Марку Сілви похитнулося
У гості до «Евертона» приїхала остання команди турнірної таблиці «Норвіч». У мерсисайдців була хороша можливість вперше у цьому сезоні здобути дві перемоги поспіль. Але «канарки» неочікувано зіпсували настрій глядачів на «Гудісон Парк» і змусили босів ліверпульців задуматись над звільненням Марку Сілви.

Команди повільно розпочали поєдинок. У складі гостей повернувся на поле Тодд Кантвелл, який у підсумку і став героєм зустрічі. «Евертон» аж ніяк не підтверджував своє грою статус фаворита даного протистояння. Навпаки «канарки» гостро атакували, намагаючись використати швидкість свої флангів. Але найнебезчніший момент першого тайму був створений через зону центральних захисників «ірисок». Маклін виконав чудову розрізну передачу, вивівши Ернандеса один-на-один з Джорданом Пікфордом — голкіпер збірної Англії був на висоті.

У другому таймі господарі вирівняли гру, але на 55-й хвилині пропустили гол. Пуккі вдало поборовся у зоні суперника і проштовхнув м'яч на Тодда Кантвелла, 21-річний хавбек точно пробив у ближній кут воріт.

Іспанський наставник «Евертона» випустив на поле Алекса Івобі, який допоміг атакувальним потугам команди. Але в цей вечір захист і голкіпер «Норвічу» Тім Крулл не мали наміру пропускати. Воротар впевнено стояв на лінії воріт, не дозволивши супернику відзначитися. Під занавіс поєдинку питання про переможця зустрічі зняв Денніс Србені, який першим же своїм дотиком на полі переправив м'яч у сітку воріт Пікфорда.

«Манчестер Сіті» — «Челсі» — 2:1
Голи: Де Брейне (29), Марез (37) — Канте (21)
Клас б'є молодість
У центральному поєдинку 13-го туру зустрічались «Манчестер Сіті» і «Челсі». Підопічні Лемпарда набрали непоганий хід, доволі неочікувано закріпившись у першій четвірці таблиці. «Міщани» демонструють нестабільну гру, набравши наймешне балів на старті сезону під керівництвом Гвардіоли.

Як і очікувалось, команди швидко розпочали поєдинок. Де Брейне і Вілліан могли обмінятися забитими голами вже в перші десять хвилин, але ударам обох гравців не вистачило трохи влучності. На подив глядачам, але лондонці більше володіли м'ячем. До слова, це був перший матч Пепа, коли володіння м'ячем його команди складало менше 50 відсотків.

«Челсі» виглядав краще і повів у рахунку. Після чудової передачі Ковачіча голом відзначився Н'Голо Канте, який виявися вправнішим у боротьбі із захисником суперника. Гості продовжували володіти м'ячем і контролювати хід поєдинку. Але помилка в середині поля від Жоржиньо призвела до стрімкої атаки «Сіті», яку вдалим ударом завершив Кевін де Брейне.

«Аристократи» втратили впевненість у своїх діях і вже не відчувалось тої легкості в передачах та думках гравців. Підопічні Гвардіоли, як досвідчені майстри, відчули це. На 37-й хвилині зусиллями Ріяда Мареза господарі вийшли вперед. Алжирець вдало накрутив на фланзі двох захисників і влучно пробив у дальній кут воріт Кепи. Під занавіс тайму іспанський голкіпер лондонців ледь не привіз у свої ворота третій гол. Після його помилки при передачі м'яч опинився у Серхіо Агуеро, але удар форварда прийняла на себе поперечка.

По перерві команди продовжили активно атакувати, уникаючи зупинки м'яча у центра поля. Непогані моменти відзначитися мали Канте і Марез, але після їх ударів «круглий» проходив в декількох сантиметрів від воріт. Другий тайм був якимось прокляттям для «міщан» — відразу троє гравців команди змушені були покинуте поле внаслідок ушкоджень.

Підопічні Гвардіоли контролювали гру, не даючи супернику змоги розганяти свої швидкі атаки. Лемпард вирішив зняти з гри опорного півзахисника Жоржиньо і кинути в бій Мейсона Маунта, який мав додати креативу атакам команди. До кінця матчу «Челсі» не зміг створити бодай натяку на забитий гол. Ще й пропустив у доданий арбітром час забіг Стерлінга. Але вже вкотре у цьому сезоні голи хавбека зібрної Англії відміняє система відеодопомоги арбітру.

«Шеффілд» — «Манчестер Юнайтед» — 3:3
Голи: Перейра (17), Проппер (19 авт.), Рашфорд (66) — Данк (64)
Шалена перестрілка
«Шеффілд» у нинішньому сезоні здивував всю футбольну спільноту Англії. Ще вчора команда знаходилася на поприщі чемпіоншипу, а сьогодні — це досить злагоджений колектив, з прекрасним тренером-тактиком. Для МЮ виїзд на «Бремолл Лейн» став черговим екзаменом для молодих гравців. У нинішніх реаліях «червоні дияволи» розраховують не на високі позиції, а на ігрову практику для вихованців команди.

За волею обставин Сульшер вибрав нетипову для команди тактичну схему — 3-4-3. Вперше в цьому сезоні з'явився актор-мім Філ Джонс, а в центрі півзахисту норвежець відправив Фреда та Перейру, хоча останній номінально є крайнім нападником.

«Шеффілд» розпочав поєдинок дуже грамотно. Підопічні Уайлдера віддали м'яч супернику, але з розрахунком на те, що це дозволить «клинкам» проводити контратаки. Подібним чином команда діяла майже в кожному поєдинку АПЛ, однак МЮ наступив на ті ж самі граблі, що й попередники. Відзначимо, що господарі спочатку простили суперника — Лундстрем пробивав з льоту, але акробат де Хеа переправив «круглого» на кутовий. Не пройшло і хвилини, як іспанець встиг зреагувати на удар Макголдріка з 4 метрів. Безумовно, що цей сейв буде претендувати на звання кращого порятунку сезону.

У середині тайму головний козир «Шеффілда» Ліс Муссе організував гол, француз пошив у дурні Філа Джонса і віддав прекрасну передачу на лінію воротарської, Лундстрем пробив у де Хеа, однак Джон Флек виправив старання англійця, зігравши на добиванні. Після цього команди грали під диктовку «Шеффілда». МЮ повністю втратив нитку гри, гравці вже думали про перерву. «Шеффілд» продовжив тиснути суперника, однак свисток арбітра охолодив підопічних Уайлдера.

Як на мене, головна проблема МЮ у першому таймі — це вимушена поява Перейри в центрі півзахисту та вихід Джонса. Перший виглядав так, неначе він один на безлюдному острові, а інший тільки нюхав пилюку від бігу прудконого Ліса Муссе. Доречі, перший гол — це повністю вина Джонса.

На другий тайм замість Джонса з'явився Лінгард. Сульшеру, мабуть, набрид маскарад від захисника, тому він перейшов на звичну для команди схему — 4-3-3. Гол Ліса Муссе вдруге шокував МЮ. Француз у стилі Азара змістився з лівого флангу до центру і більярдно пробив. Здавалося, що на цьому все закінчилося. Однак із 73-ї по 80-у хвилину «червоні дияволи» провели «золотий» відрізок. Брендон Уільямс зумів відіграти один гол після подачі з правого флангу, молодий вихованець МЮ впіймав «круглого» і відправив його в дальній кут. Через декілька миттєвостей ще один вихованець академії МЮ відзначився голом — Мейсон Грінвуд відгукнувся на передачу Рашфорда. На цьому МЮ не зупинився і відзначився третім голом. Деніел Джеймс накрутив суперників у штрафній і віддав на самотнього Рашфорда, останній тільки підставив ногу. Безумовно, що такий камбек неабияк підняв рівень гордості у гравців та вболівальників.

«Шеффілд» знаходився у ступорі після такого провалу, але відчай — це слово лише для слабаків. У доданий час Олівер МакБерні встановив остаточний результат поєдинку. Шотландець прийняв передачу бедром і з льоту прошив ворота де Хеа. Таким чином, команди провели скажений поєдинок, де кожен відчув себе у ролі переможця, але в результаті обоє розійшлися мирно.

Сульшер заслуговує поваги в тому, що довіряє молоді. Недарма, манкуніанці займають перше місце серед команд, в яких грають найбільше власних вихованців. Донедавна ми дивувалися прогресу Мактомінея та Джеймса, нині на передові позиції виходять Грінвуд та Уільямс. На перших парах подібні авантюри не будуть приносити результат, але прийде час, коли ці хлопці будуть грозою АПЛ.

«Астон Вілла» — «Ньюкасл» — 2:0
Гол: Хуріхейн (32), Ель-Газі (36)
Невдалий політ «сорок»
Заключний матч 13-го тура між «Астон Віллою» і «Ньюкаслом» був винесений на понеділок. «Вілла Парк» з нетерпінням очікували гри своїх улюбленців, які мали невдалу серію з трьох поразок. «Сороки», навпаки, з гарним настроєм їхали в гості до бірмінгемців, отримавши три перемоги в останніх п'яти матчах АПЛ.

Господарі з перших хвилин захопили ініціативу і впевнено володіли м'ячем на чужій половині поля. Але перший небезпечний момент виник лише в середині тайму, коли Таргет прострілив з лівого флангу, Ель-Газі не вистачило декількох сантиметрів, щоб відкрити рахунок. Після цього «Астон Вілла» провела неймовірну п'ятихвилинку, протягом якої господарі зуміли двічі засмутити голкіпера суперників. Спочатку Конор Хуріхейн майстерськи виконав штрафний удар неподалік карного майданчику, а потім Ель-Газі випередив захисників «сорок» і переправив м'яч у сітку воріт Дубравки після подачі все того ж Хуріхейна.

Стів Брюс провів серйозну розмову зі своїми підопічними і на другий тайм на полі був вже зовсім інший «Ньюкасл». Вдалі дії Сен-Максімена наводили жах на захисників «вілланів». Чудовий момент був у Хайзека, який сильно пробивав під поперечку, але Том Хітон у неймовірному стрибку врятував команду.

У середині тайму наставник «сорок» підсилив атакувальну лінію свіжими гравцями, але нічого гострого гостям не вдалося створити. Ближче до свого третього голу була «Астон Вілла», але поєдинок так і закінчився з рахунком 2:0.

Ріяд Марез
Кращий гравець туру
Алжирський хлопчина Ріяд Марез з найбіднішого району країни Сарселі зумів здійснити мрію батька і стати професіональним футболістом. Перші футбольні кроки майбутній чеміпон Англії робив у скромному друголіговому клубі Франції «Гавр». Доля привела його у 2014 році до «Лестера». Скаут «лисиць» Стів Уолш поїхав до Гавру, щоб подивитися за грою Райана Мендеша, але в очі йому потрапив інший персонаж, який грамотно розпочинав атаки команди.

Приїхавши до Англії, Марез був вражений рівнем і якістю підготовки команди. У перший його рік на Туманному Альбіоні «Лестер» виступав у чемпіоншипі, але команді знадобилося всього три роки, щоб пройти шлях від нижчого дивізону до титулу чемпіона АПЛ. Приз найкращому гравцю турніра звернув на себе увагу європейських грандів, у першу чергу «Манчестер Сіті».

Перехід Ріяда до складу «міщан» відбувся влітку 2018 року. Але у тактичній побудові Гвардіолі алжирцю не знаходиться постійного місця у стартовому складі. Його головний конкурент Бернаду Сілва завоював довіру каталонського спеціліста з першого ж свого дня у команді.

У матчі проти «Челсі» Марез з'явився на полі у стартовому складі через дискваліфікацію Сілви. Ріяд спповна використав нагоду продемонструвати свою майстерність. Його влучний постріл приніс вольов перемогу «міщанам». Алжирець отримав від WhoScored найкращу оцінку в складі своєї команди — 7,8.

Головні коментарі туру
Жозе Моурінью
«Я був дуже задоволений грою до того, як ми пропустили два голи. Ми грали добре, реалізовуючи ті моменти, які відпрацьовували на тренуваннях. У нас була можливість зробити рахунок 4:0 і вирішити результат матчу. Нам пощастило, що я провів так багато років в прем'єр-лізі.
По перерві я сказав гравцям: «Навіть якщо ми будемо вести 3:0 на 85-й хвилині, результат гри ще не вирішене». Зійшлося кілька факторів, в тому числі і емоції від відставки старого тренера, повернення футболістів з збірних, втома, що накопичилася в останні 20 хвилин. Головне було перемогти, неважливо як», — цитує Моурінью Sky Sports.

Хосеп Гвардіола
«Челсі» — це дивовижна команда. Останні 20 років «Челсі» був у числі фаворитів в АПЛ. Лондонці змагалися з «Манчестер Юнайтед» протягом багатьох років.
Раніше команди просто оборонялися і використовували контратаку. Зараз у більшості команд є сміливість грати і молоді тренери. У них особливий дух, їм нема чого втрачати і вони йдуть вперед», — цитує слова іспанського спеціаліста офіційний сайт «міщан».

Френк Лемпард

«Ми контролювали гру, показували хороший футбол. Але не можна все тримати під контролем, коли твій суперник — «Манчестер Сіті».
«Ман Сіті» — приклад для наслідування, а ми знаходимося на самому початку процесу. Кілька наших футболістів грали в чемпіоншипі, але ми хочемо більшого», — приводить слова Лемпарда BBC.

Брендан Роджерс
«Футбол - це не тільки тактика. Ви бачили, наскільки перевершував нас суперник у першому таймі в плані енергії, але потім ми забили свій гол і повернули віру в себе.
Різниця між командою в цьому році і минулому величезна. Вони ніколи не здаються. У минулому році ми поступилися б в чотири або п'ять м'ячів замість того, щоб зробити камбек. Ми не змогли б відігратися.
Коли ти поступаєшся 2:0, ти повинен йти вперед і менше боятись. Середній вік гравців, котрі відзначилися, менше 20 і ми пишаємося цим. Це чудовий досвід для наших молодих гравців, тому що в подібних ситуаціях не легко відіграватися», - цитує слова Сульшера BBC.