ХРОНІКИ АПЛ. ТУР №4
.
Четвертий тур англійської прем'єр-ліги подарував нам чимало сенсацій та красивих голів. «Манчестер Юнайтед», схоже, ще не зробив роботу над помилками і знову втратив життєво важливі очки. «Арсенал» стараннями Обаменга зумів відігратися в північнолондонському дербі, а «Челсі» навпаки упустив перемогу в матчі зі скромним «Шеффілдом».

«Манчестер Сіті» та «Ліверпуль» потроху продовжують відриватися від переслідувачів, а українець Андрій Ярмоленко відзначився голом у зустрічі проти новачка АПЛ «Норвіча». Dynamo.kiev.ua представляє огляд матчів 4 туру чемпіонату Англії.

Результати 4 туру АПЛ
«Саутгемптон» — «Манчестер Юнайтед»
Голи: Вестергор (58) — Джеймс (10)

Два різних Джеймса — два різних Манчестера
«Манчестер Юнайтед», мабуть, в цьому сезоні здатен лише дивувати. І здивування це є досить неприємним для «червоних дияволів». Після неймовірної перемоги над «Челсі» манкуніанці нагадали себе 10-річної давнини, а в поєдинках проти «Вулверхемптона» та «Кристал Пеласа» підопічні Сульшера продемонстрували нинішню реальність легендарного клубу.

Матч проти «Саутгемптона» «червоні дияволи» розпочали досить агресивно. В очах у гравців палала жага помститися і вибратися з тієї помийної ями, в яку вони забралися. Неймовірно вразив молодий вихованець Даніел Джеймс. 20-річний юнак першим записав своє прізвище на табло. Він отримав прекрасну передачу біля штрафної зони і скаженим пострілом відправив «круглого» в дальній кут воріт «святих». Згодом Джеймс мав збільшувати рахунок, але Ганн зіграв досить надійно, відбивши м'яч на кутовий.

Взагалі, перший тайм можна назвати «таймом» Джеймса, адже саме від Даніела надходила основна загроза. По перерві підопічних Сульшера неначе підмінили. У діях манкуніанців з'явилися певна поважність та «піжонство», чого не скажеш про господарів поля. «Святим» набридло весь матч грати другим номером і вони кинули всі сили для того, щоб зрівняти рахунок, і їм це вдалося. Після виконання кутового найдорожчий гравець «Саутгемптона» Ян Вестергор виграв верхову боротьбу в Ліндельофа і відзначився дуже важливим голом.

Оговтавшись, «червоні дияволи» не встигли забити вирішальний гол, незважаючи на те, що на 78-й хвилині «Саутгемптон» залишився в десятьох.

Доречі, в другій половині зустрічі Джеймс не був таким активним, а його партнери не зуміли перейняти на себе лідерство на полі.

Нестабільність — основна якість нинішнього МЮ, у команді немає того балансу, який позволяв би постійно перемагати команди із нижньої частини турнірної таблиці.

«Вест Гем» — «Норвіч» — 2:0
Голи: Алле (24), Ярмоленко (56)

«Вест Гем» святкує, Ярмоленко забиває
Вивіска «Вест Гем» — «Норвіч», звичайно, була б не цікава для українського телеглядача, але поява в стартовому складі «молотобійців» Андрія Ярмоленка зробила цей поєдинок привабливим.

З перших хвилин «Вест Гем» кинув всі свої сили в бій і зумів загнати суперника в глухий кут. Спочатку Феліпе Андерсон мав відкривати рахунок у матчі, але під кулю бразильця ліг захисник «канарок» Бен Годфрі. Але це був лише дзвіночок для підопічних Фарке. У середині першого тайму Артур Масуаку в стилі «Усейна Болта» втік від захисників суперника і віддав ювелірну передачу на Себастьяна Алле, француз, звичайно, не підвів своїх колег.

Забитий гол прибавив «молотобійцям» впевненості, однак одна помилка могла перекреслити всі старання підопічних Пеллегріні. «Норвіч» був у кроці від голу, але після удару головою від Кандтвелла м'яч полетів вище перекладини. Така витівка «канарок» зарядила «Вест Гем» новою енергією, яку «молотобійці» випустили в другому таймі.

Головним героєм другої половини зустрічі став українець Андрій Ярмоленко. Нападник в фірмовому стилі накрутив суперника на фланзі і віддав передачу на свого колегу, той незграбно прийняв і відпустив «круглого», який бумерангом повернувся до Андрія, на цей раз українець не схибив. Відзначимо, що за дві хвилини до забитого м'яча Ярмоленко сильним ударом приклався до «шкіряного», але йому вкотре завадила стійка. Маючи таку перевагу, «Вест Гем» спокійно довів поєдинок до закономірної перемоги і здобув чергові три залікові пункти.

«Челсі» — «Шеффілд Юнайтед» — 2:2
Голи: Абрахам (19,43) — Робінсон (46), Зума (89 авт)

Курт Зума шокує «Стемфорд Брідж», «Челсі» продовжує лихоманити
Незважаючи на те, що «Челсі» є с грандом англійського футболу, перед звітним туром «аристократи» розташувалися в турнірній таблиці біля «Шеффілда», тому це був поєдинок не фаворита з аутсайдером, а рівноцінних конкурентів.

Звичайно, що по першому тайму подібного не можна було сказати, адже підопічні Лемпарда двічі засмутили один із найстаріших клубів Англії. Темі Абрахам продовжив свою роботу, яку він розпочав у поєдинку з «Норвічем». 21-річний нападник на 19-й хвилині зустрічі виявився найкмітлівішим в штрафній зоні суперника і точним ударом по пустим воротам відкрив рахунок. Під кінець тайму англієць скористався ганебною помилкою захисників суперника і точним ударом в лівий кут зробив непоганий заділ на другий тайм.

Однак по перерві «клинки» в стилі своїх легендарних попередників зуміли розчарувати «аристократів». Енда Стівенсон виконав академічну передачу до штрафної «синіх», а Каллум Робінсон без роздумів вколотив «круглого» в сітку воріт. Звичайно, що такий розвиток подій здивував «Челсі».

Підопічні Лемпарда створили декілька прекрасних моментів, але всі свої голи вони залишили в першому таймі, а от «Шеффілд» після забитого голу досить грамотно перейшов до оборони і раз за разом виходив в контратаку. Дочекавшись свого моменту, «клинки» розігнали гольову атаку на 89-й хвилині, яку завершив захисник господарів Курт Зума, француз невдало відбив м'яч після пострілу Робінсона і, таким чином, переправив «шкіряного» в свої ворота

«Ньюкасл» — «Уотфорд» — 1:1
Голи: Шер (41) — Х'юз (2)

Результат повністю відповідає грі
Перемога в минулому турі над «Тоттенгемом» (1:0) стала найголовнішою сенсацією туру. «Сороки» обіграли представника топ-6 чемпіонату вперше з 2015 року. Тепер вболівальники команди очікують від команди більшого. Підопічні Хав'єра Грасії посідають останнє місце в турнірній таблиці і «джмелям», як кров із носа необхідні набрані бали, тому поєдинок на «Сент-Джеймс Парк» стратегічно був важливий обом командам.

Уже в першій атаці поєдинку гості відкрили рахунок в матчі. Серія рикошетів і «круглий» опинився в ногах у Вільяма Х'юза, який з близької дистанції розстріляв голкіпера. «Сороки» швидко оговталися після пропущеного голу, але вирівняти ситуацію змогли лише під кінець першого тайму. Захисник господарів Фабіан Шер виявився найспритнішим у штрафному майданчику суперника і вдало пробив у дальний кут воріт.

На початку другої половини Шер мав змогу записати на свій рахунок дубль, але після його удар головою м'яч пролетів біля стійки воріт Фостера. «Ньюкасл» нарощував свою перевагу, але голкіпер суперника впевнено стояв на лінії воріт. У складі «сорок» варто виділмти новачка Жоелінгтона, який декілька разів чудово виводив своїх одноклубників на ударні позиції. Загалом зустріч пройшла при невеликій перевазі господарів поля, але додати до свого доробку три залікові пункти підопічні Стіва Брюса так і не змогли.

«Кристал Пелас» — «Астон Вілла» — 1:0
Гол: Айю (73)

«Орли» на вершині
Приклад «Кристал Пелас» демонструє всю непередбачуваність англійської прем'єр ліги. Поразка в другому турі від новачка «Шеффілда» (0:1) і сенсаційна перемога на «Олд Траффорд» (2:1) підтверджують цю гіпотезу. Рой Ходжсон, розуміючи всю важливість домашніх поєдинків, приклав чималих зусиль, щоб привести свою команду до другої перемоги в сезоні. У свою чергу «Астон Вілла» в минулому турі здобула свою першу звитягу після повернення в еліті англійського футболу.

Перший тайм не запам'ятався нічим особливим, тільки грубою грою з боку гостей, які отримали чотири жовті картки. «Гірчичники» зіграли з «вілланами» поганий жарт. Вже на початку другої сорокап'ятихвилинки Трезеге побачив вдруге перед собою жовтий колір і достроково покинув поле. Маючи на одного гравця більше, «орли» почали по-господарськи заволоділи ініціативою і створили декілька небезпечних моментів. На 73-й хвилині зустрічі нападник господарів Джордан Айю в силовій манері обіграв двох захисників суперника і вдало пробив під опорну ногу голкіпера.

Новачок прем'єр ліги не знітився і спромігся на гол в доданий час, однак після перегляду арбітром системи відеодопомоги VAR, м'яч був скасований, «Кристал Пелас» знову святкує, а «Астон Віллі» залишається лише «проклинати» нові інновіційні впровадження.

«Лестер» — «Борнмут» — 3:1
Голи: Варді (12,73), Тілеманс (41) - К. Уілсон (15)

Топ-3 не межа
«Лестер» покладає на цей сезон великі сподівання, але тільки в минулому турі підопічним Брендана Роджерса вдалося перемогти в непростому поєдинку, обігравши «Шеффілд Юнайтед» (2:1). «Лисиці» демонструють хорошу, впевнену гру, а новачки команди вже встигли себе зарекомендувати. Якщо в обороні «Борнмута» є деякі проблеми, враховуючи травму основного захисника Чані Даніелса, то в нападі повний порядок — в кожному з трьох попередніх поєдинків «вишні» покидали поле з забитим м'ячем.

Зустріч розпочалась неочікувано з атак гостей, але вже на 12-й хвилині після довгої передачі Чілуела Джеймі Варді в своєму стилі перекинув голкіпера суперника. «Борнмут» швидко вирівняв ситуацію, найкращий бомбардир команди Каллум Уілсон впевнено реалізував вихід один на один із Шмейхелем. Це була остання результативна дія з боку підопічних Едді Хоу. Під кінець першого тайму Юрі Тілеманс завершив чудову передачу Варді і вивів свою команду вперед.

У середині другої половини стався епізод, який міг змінити долю поєдинку — Тілеманс дуже грубо зіграв проти Уілсона, але після довгих переглядів відеоасистента дебютант АПЛ арбітр Пітер Бенкс не наважився дати бельгійцю навіть жовтої картки. Крапку в матчі поставив Варді, записавши на свій рахунок дубль і гольову передачу. Після чотирьох турів чемпіонату підопічні Брендана Роджерса посідають третє місце.

«Манчестер Сіті» — «Брайтон» — 4:0

Голи: Де Брюйне (2), Агуеро (42,55) Б. Сілва (79)

Гонка тільки розпочинається
У минулому турі «Манчестер Сіті» відправився до «Борнмуту», опинившись в ситуації, коли потрібно перемагати після втрати очків, і зі своєю задачею підопічні Хосепа Гвардіоли вдало впоралися. «Брайтон» Грема Поттера розраховував майже на неможливе — виграти на полі чемпіона.

Як і очікувалось, «міщани» не мали особливих проблем із своїм суперником. З самого початку поєдинку манкуніанці взяли гру під свій контроль і вже на другій хвилині показали, хто є господарем поля. Кевін де Брюйне в легкому стилі відкрив рахунок, вибравши гарну позицію в центрі штрафного майданчика суперників. Найприкрішим моментом поєдинку стала травма Емеріка Ляпорта, який вимушено покинув поле. Цікаво, що француз вперше отримав виклик до лав збірної, але у вересневих поєдинках допогти їй не зможе.

Другого голу вболівальникам прийшлось чекати аж 40 хвилин. Поклавши на газон декількох захисників, Агуеро сильно пробив під перекладину і подвоїв перевагу. По перерві ситуація не змінилася, і підопічні Гвардіоли продовжили контролювати хід поєдинку. На 55-й хвилині аргентинський форвард записав на свій рахунок дубль, а крапку в матчі поставив Бернарду Сілва, перші два дотики якого стали гольовими. Представник України Олександр Зінченко провів на полі весь поєдинок. WhoScored оцінив його дії в 7,41 бала, що стало кращим показником серед захисників.

«Бернлі» — «Ліверпуль» — 0:3
Голи: Вуд (33.авт.), Мане (37), Фірміно (80)

Все йде по плану
Для підопічних Клоппа виїзд до Бернлі став черговим випробуванням в боротьбі за чемпіонство. «Кларетові» в нинішньому сезоні демонструють прагматичний футбол, орієнтучись суто на результат.

У дебюті поєдинку Кріс Вуд мав прекрасний шанс засмутити іменитого суперника, але Адріан в останній момент зреагував на удар новозеландця і перевів «круглого» на кутовий. Така нахабність «кларетових» не зуміла зламати «червоних». Мохамед Салах відповів своїм ударом в праву стійку воріт Ніка Поупа. Саме після цього моменту «Бернлі» спустився з небес і перейшов до тотальної оборони.

У середині тайму «Ліверпуль» з нічого створив гол. Александр-Арнольд виконував передачу до штрафної, м'яч зачепив спину Кріса Вуда і за неймовірної траєкторії залетів в ліву дев'ятку воріт. Звичайно, що курйози — це не основний козир «червоних».За п'ять хвилин після першого голу «Ліверпуль» відзначився вдруге, і зробив це Садьо Мане. Сенегалець прекрасно відгукнувся на пас Фірміно і з 14 метрів майстерно покотив «круглого» в дальній кут воріт.

У другій половині мерсисайдці не збавили обертів і довели свою перевагу до розгрому 0:3. Мохамед Салах задалеко відпустив м'яч від себе, але таким чином віддав гольову передачу на Роберто Фірміно, який з середньої відстані відправив «шкіряного» в лівий кут воріт. Під занавіс зустрічі Джей Родрігес мав шанс забити гол в престижу, але в той вечір «Бернлі» не судилося відзначитися принаймні одним гол.

«Евертон» — «Вулверхемптон» — 3:2
Голи: Рішарлісон (5,80), Івобі (12) — Сесс (12), Хіменес (75)

Трилер на «Гудісоні»
Головний тренер «Евертона» Маркус Сілва поступово вибудовує конкурентноспроможну команду, якій по силам боротися за високі місця в чемпіонаті. Прикра поразка в минулому турі від «Астон Вілли» (0:2) стала першою невдачею «ірисок» в цьому сезоні. І хоча атака «Евертона» не виправдовує очікуваних сподівань, захист команди можна впевнено ставити в приклад — на своєму полі мерсисайдці не пропускають з лютого. Цікаво, що саме «Вулверхемптон» в минулому сезоні забив на «Гудісон Парк» три м'ячі і не залишив шансів супернику. Завантаженість матчами в єврокубках не дає можливості підопічним Еспіріту Санто набрати оптимальної форми в прем'єр-лізі.

Суперники дуже бадьоро розпочали поєдинок і вже на 12-й хвилині рахунок на табло був 2:1 на користь «Евертона». У складі господарів відзначилися Рішарлісон і Алекс Івобі, за «Вулверхемптон» гол забив Роман Сесс. Команди і надалі продовжували демонструвати яскраву гру, створюючи велику кількість моментів.

У другому таймі гра збилась до серії верхових єдиноборств і великої кількості силової боротьби, в якій сил виявилося більше у господарів поєдинку. Команди обмінялися забитими м'ячами. На влучний постріл Рауля Хіменеса, господарі поля відповіли красивим голом Рішарлісона. Таким чином «Евертон» здобув свою другу перемогу в чемпіонаті і піднявся на шосту позицію в турнірній таблиці АПЛ.

«Арсенал» — «Тоттенгем» — 2:2
Голи: Ляказетт (45+1), Обамеянг (71) — Еріксен (10), Кейн (40,пен.)

Дербі Північного Лондону завершилося миром
У центральному матчі 4 туру АПЛ лондонський «Арсенал» на своєму полі приймав принципового суперника, адже протистояння цих команд є традиційною битвою Північного Лондону. Звичайно, що обидві команди розраховували тільки на перемогу, щоб не відставати від монстрів англійського футболу «Ліверпуля» та «Манчестер Сіті».

З перших хвилин обидві команди розпочали форсувати події і почергово обмінялися гострими атаками. Гол не залишився за горами — півзахисник гостей Крістіан Еріксен використав помилку Бернда Лено і успішно зіграв на добиванні. «Арсеналу» не вперше відігруватися в нинішньому сезоні, тому підопічні Емері піднатисли «шпор» і заставили їх примкнути до власного штрафного майданчика. Особливо виділявся новачок «канонірів» Ніколя Пепе, француз двічі потурбував захист суперника, однак йому банально не вистачило влучності.

«Тоттенгем» діяв досить прагматично і під кінець зустрічі отримав право пробити одинадцяметровий. Лідер «шпор» успішно його реалізував і зробив прекрасний заділ на перерву. Але «Арсеналу» все ж таки вдалося відіграти один гол — Ляказетт з близького кута завдав кулеметного удару і скоротив відставання.

У другому таймі підопічні Емері продовжували тиснути на суперника і зуміли відквитати ще один гол. На 71-й хвилині Обамеянг у прекрасному стрибку замкнув передачу партнера і зробив рахунок нічийним. Після забитого голу команди перейшли в режим «вичікування», але довести справу до переможного кінця їм не вдалося.

Джеймі Варді
Кращий гравець туру
Після чемпіонського сезону Джеймів Варді мав всі шанси покинути «Лестер», але він не пішов із клубу, як інші лідери, адже в нього ще залишилася особлива місія в клубі — забивати голи і повторити досягнення трирічної давності. Звичайно, що це звучить дивакувато, однак футбол привчив нас до сенсацій та сюрпризів.

З приходом на пост головного тренера Брендана Роджерса «Лестер» розцвів по-новому. По-новому почав грати і Джеймі Варді, якому було досить складно зрозуміти тактичні вимоги француза Клода Пюеля.

У поєдинку проти «Борнмута» 32-річний нападник продемонстрував свої кращі якості. Незважаючи на те, що Джеймі забив два чудових гола, він досить уміло відпрацював в обороні. Безумовно, що в чемпіонському складі «лисиць» функції головного випалювача виконував Нголо Канте. Нинішній «Лестер» немає гравця такого амплуа, тому лише колективною роботою «лиси» виконують те, що робив француз. Для Варді подібна гра непритаманна, однак він розуміє, що лише таким чином клуб зможе досягнути необхідного результату, тому ви часто могли побачити Джеймі біля своїх воріт.

У нападі Джеймі відіграв просто блискуче, його перший гол нагадав влучний постріл в ворота «Ліверпуля» взимку 2016 року. Взагалі матч проти «Борнмута» є яскравим прикладом того, як повинен діяти нападник у матчах із суперником, який переважну частину гри обороняється. WhoScored оцінив дії 32-річного нападника високою оцінкою 9,1.

Якість гри «лисиць» зараз вище, ніж у того ж «Манчестер Юнайтед», і підопічні Роджерса можуть довести це в наступному турі на «Олд Траффорд». Поки все вказує на те, що вони налаштовані серйозно.