Регистрация, после которой вы сможете:

Писать комментарии
и сообщения, а также вести блог

Ставить прогнозы
и выигрывать

Быть участником
фан-зоны

Зарегистрироваться Это займет 30 секунд, мы проверяли
Вход

Віктор ДЕРДО: «Не виключено, що на Євро-2012 правила гри дещо зміняться»

2009-03-26 11:59 Україна проходить перевірку з боку УЕФА не лише в питаннях інфраструктури майбутнього чемпіонату Європи. Днями до ... Віктор ДЕРДО: «Не виключено, що на Євро-2012 правила гри дещо зміняться»
26.03.2009, 11:59

Україна проходить перевірку з боку УЕФА не лише в питаннях інфраструктури майбутнього чемпіонату Європи. Днями до нашої країни приїздив із інспекцією член суддівського комітету Союзу Європейських Футбольних Асоціацій (УЕФА) Руне Педерсен. Норвежець, у минулому дуже відомій арбітр, тепер високопоставлений функціонер. І саме йому доручили провести аудит комітету арбітрів Федерації Футболу України і з’ясувати, чи готова наша країна приєднатися до Конвенції УЕФА з навчання арбітрів і організації арбітражу.


Про те, як пройшла робоча зустріч із паном Педерсеном, і які зміни в правилах футболу можна чекати вже найближчим часом, розповів у ексклюзивному інтерв‘ю кореспонденту інформаційного центру «УЕФА. Євро-2012-Україна» заступник голови Комітету професіойного футболу ФФУ, екс-голова суддівського комітету Віктор Дердо.

- Вікторе Григоровичу, які саме питання цікавили Руне Педерсена в ході його робочого візиту, і які результати дала ця зустріч?
- Він ознайомився зі структурою ФФУ і беспосередньо комітету, який займається арбітражом на національному рівні. Перш за все пана Педерсена цікавило, як в Україні відбувається  процес відбору, підготовки рефері  на всіх рівнях, починаючи від нижчих дивізіонів до Прем’єр-Ліги. Важливе питання, чи мають вплив на комітет арбітрів якісь інші структури – чи то уряд, чи інші органи влади.
Тепер пан Руне підготує довідку, яку презентує в УЕФА, після чого будуть сформовані деякі зауваження і до нас направлять  спеціальну  делегацію. Відтак спеціалісти з УЕФА  допомогатимуть нам усунути ті розбіжності з конвенцією, які нині мають місце.  Восени Руне Педерсен зробить повторний інспекційний візит до  Києва. Якщо чергове заключення інспекції зафіксує позитивний результат, то УЕФА підпише з керівництвом ФФУ договір про приєднання України до  конвенції.
- Цей документ було затверджено ще 23 березня 2006 року. Чому ж процес приєднання  України до Конвенції здійснюється лише зараз?
- Всі країни проходять однакову  процедуру. Просто це відбувається поетапно, по групах країн. Ми, певно, містимося в цьому плані не серед перших, і тому для України цей процес дещо затягнувся.
- Пан Педерсен  задоволений результатами свого візиту?
- Те, що він побачив – його задовольнило. Адже ми надали всю необхідну документацію.  Звичайно, нам є що вдосконалювати. Найболючіша проблема – це питання взаємодії з лігами. У нас ліги мають вплив на комітет арбітрів, на відбір суддів і їхню роботу, зокрема на накладення дисциплінарних санкцій, що йде в розріз з метою  Конвенції УЕФА – створення абсолютно незалежної організації, яка займається організацією арбітражу. Комітет арбітрів має підпорядковуватися лише національній футбольній асоціації, в нашому випадку - ФФУ. Тут в нас багато запитань – щодо узгодження списків арбітрів, апеляцій… Розумієте, навіть те, що в роботі комісії з призначеня суддів  беруть участь  представники ліг (Прем’єр-Ліги або ПФЛ), УЕФА вважає вже тиском на арбітрів.
- А що тоді казати про нове правило, згідно з яким  впливати на відсторонення від роботи того чи іншого арбітра можуть президенти клубів Прем’єр-Ліги?
- Ми намагалися пояснити цей процес у дещо пом’якшених тонах. Адже рішення президентів є лише рекомендацією, а остаточне рішення все одно приймає комітет арбітрів і виконком Федерації футболу України.  В будь-якому разі це дуже непростий момент.
- Скажіть, а ви обговорювали питання українських рефері?  Чому вони ніяк не можуть вийти на високий європейський рівень?
- Це не було темою нашої роботи. Утім, ми звичайно торкалися цієї теми. Руне наголосив, що те, що в Україні так часто запрошують іноземних арбітрів судити внутрішні змагання, погано впливає на імідж наших суддів. І немає в нас у цьому плані серйозного просування саме тому, що ми самі не довіряємо своїм суддям. Відповідно й УЕФА ставиться до них дещо застережливо.
- Нині багато уваги приділяється можливим змінам правил, зокрема -введенню двох додаткових суддів, які будуть розташовуватися за воротами кожної з команд.
- Ініціатором цього правила став особисто президент УЕФА Мішель Платіні. Вже відбулося кілька турнірів, на яких проведено такі експерименти. І в принципі, ця практика отримала позитивні відгуки. Узаконити нововведення може Рада з правил гри УЕФА, яка, до речі, днями буде збиратися. Тут можуть бути два рішення – або експеримент визнають вдалим і імплементують  його в правила, або продовжуватимуть експериментувати  задля більш детального відпрацювання.
- І все ж, яке рішення на вашу думку найбільш імовірне?
- Вважаю, що УЕФА не буде   поспішати.  Розумієте, при такому корегуванні принципів арбітражу основними важелями для взаємодії арбітрів будуть засоби комунікації, переговорні пристрої.  На вищому рівні з цим проблем не стане. Але ж правила єдині для всіх і повинні дотримуватися навіть на першості району – а там уже буде дуже важко забезпечити використання подібної апаратури. Тут є дуже багато питань. Можливо, навіть введення відеоповторів – реальніший крок.
- Тож на Євро-2012 ми цих нововведень іще не побачимо?
- Чому? Це якраз цілком реально, що на Євро-2012 ми побачимо деякі зміни в правилах гри. Можливо, будуть проведені якійсь інші експерименти. Все може бути. А в тому разі, якщо нині таки приймуть правило про двох додаткових арбітрів, то до Євро-2012 його точно введуть у дію.

Олександр Гольденберг

Подписывайтесь на Dynamo.kiev.ua в Telegram: @dynamo_kiev_ua! Только самые горячие новости

RSS
Новости
Loading...
Пополнение счета
1
Сумма к оплате (грн):
=
(шурики)
2
Закрыть